Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti - postup do republikového finále

V úterý 7. 5. 2024 se v Hradci Králové na Gymnáziu J. K. Tyla konalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Z Jiráskova gymnázia do krajského kola postoupily čtyři práce a vedly si velice dobře.

Nejlépe si vedla v oboru č. 8 “Ochrana a tvorba životního prostředí” studentka Doubravka Kozlová, její práce Průzkum a monitoring výskytu modráska očkovaného (Phengaris teleius) a modráska bahenního (Phengaris nausithous) na nových lokalitách NPP Babiččino údolí se umístila na prvním místě a postupuje do celostátního finále.

V oboru č. 18 “Informatika” soutěžily práce Jáchyma Netresty: Jídelna+ – alternativní systém objednávání obědů (krásné druhé místo v krajském kole) a Kryštofa Hanky: Projekt Lucidium (čtvrté místo).

Práce Hany Váňové na téma Akutní lymfoblastická leukemie u dětí v oboru č. 6 “Zdravotnictví” se umístila na třetím místě.

Studentům děkujeme za vzornou reprezentaci gymnázia a Doubravce Kozlové držíme palce ve finále.