Děkujeme za dosavadní přízeň a zveme Vás na lednové akce v Aule.
10. 1. 18.00
ADAM ŠTĚCH – Život a práce s architekturou a designem
Historik architektury, badatel, novinář a pedagog Adam Štěch bude vyprávět svůj příběh o objevování architektury a designu 20. století, za kterými jezdí takřka po celém světě. Přednáška představí jeho práci od prvního objevování a dokumentování unikátních domů a interiérů až po kurátorství výstav, psaní knih a článků pro renomované mezinárodní časopisy. Autor odhalí svou vášeň pro modernismus i některé inspirativní příběhy konkrétních domů a architektů, se kterými se na svých četných výzkumných cestách setkal. Adam Štěch (1986) je autorem knihy Inside Utopia, kterou v roce 2017 vydalo berlínské nakladatelství Gestalten, a také Modern Architecture and Interiors pro německé nakladatelství Prestel (2020).
17. 1. 18.00
PETR KOUBSKÝ – Co je a jak funguje umělá inteligence
O umělé inteligenci kolem sebe slyšíme všude. Nezanedbatelná část toho jsou nesmysly. Přednáška střízlivě popíše, co umělá inteligence je, co se skrývá „pod její kapotou“ a co se od ní dá čekat. Přednáška publicisty a redaktora pro vědu a technologie Deníku N. V roce 2013 Petr Koubský zvítězil v anketě Křišťálová lupa v kategorii Osobnost roku. V roce 2020 mu byla zejména za informování o pandemii covidu-19 v Deníku N udělena Cena Ferdinanda Peroutky.
24. 1. 19.00
KONCERT KAPELY WONDER BRASS COMPANY
Wonder Brass Company je mladá devítičlenná kapela z Konzervatoře Jaroslava Ježka, která hraje autorské chytlavé fusion plné nevšedních rytmů a neotřelých harmonií. Jedním z jejích členů je i absolvent Jiráskova gymnázia Jan Šesták.
28. 1. 18.00
DANIEL NÝVLT – Česká věda v Antarktidě
Čeští vědci již více než dvě desetiletí zkoumají okrajovou část Antarktidy v oblasti souostroví Jamese Rosse u Antarktického poloostrova. K tomu jim slouží Česká vědecká stanice Johanna Gregora Mendela, kterou vlastní a provozuje Masarykova univerzita. Přijďte si poslechnout, jak čeští vědci na nejvzdálenější kontinent planety Země jezdí, co zde dělají, jak vypadá největší odledněná plocha v oblasti Antarktického poloostrova a jak se za poslední dvě dekády změnila. Přednáška předního českého geologa a polárníka Daniela Nývlta, vedoucího Českého antarktického výzkumného programu MUNI, absolventa Jiráskova gymnázia.
Instagram: aula_nachod