Technické kroužky – nabídka pro žáky

Baví tě technika nebo si chceš vyzkoušet, jestli tě bude bavit? Neváhej, o technicky zdatné absolventy se firmy perou a prát budou i v budoucnu. Když se budete věnovat technice, tak si vlastně celý život “bude hrát” s nejrůznějšími hračkami, a právě to si můžete vyzkoušet v jednom z našich technických kroužků. Pro školní rok 2021/22 nabízíme (když Covid dovolí) následující technicky zaměřené kroužky – věk nehraje roli, od primy po 4. ročník, každý bude mít šanci si na kroužku najít to, co ho zaujme (doufáme…).

Přihlášky pomocí tohoto formuláře do 10. 9. 2021. Pro vyplnění formuláře musíte být přihlášeni do školního Google účtu (prváci a primáni se ještě tento týden dozví jak). Pokud máte zájem o více kroužků, vyplňte pro každý kroužek formulář znovu.

Robotika I

Ideální kroužek pro ty, kdo s robotikou nemají žádné zkušenosti. Budete stavět nejrůznější modely/roboty z Lego Mindstorms EV3 a naučíte se je ovládat. Pokud si chcete hrát se šroubky a matičkami, můžete využít i “kovových” stavebnic WeeeMake. Na zájemce čekají i dvě robotické soutěže, Robotiáda v Brně a Robosoutěž v Praze.

Další informace a reportáže z různých akcí kroužku na http://www.gymnachod.cz/pro-rodice/studentske-aktivity/roboticky-krouzek/, dotazy: Mgr. Radka Uždilová (uzdilova@gymnachod.cz), kabinet IKT, 1. patro

Robotika II

Robotika nejen pro pokročilejší – stačí, když např. znáte z domova nějakou robotickou stavebnici nebo jste chodili na volitelný předmět HsR. Můžete si hrát se stavebnicemi Lego Mindstorms EV3 nebo pokročilejšími stavebnicemi MakeBlock a WeeeMake. Na zájemce také čekají experimenty s umělou inteligencí a strojovým učením – roboti DJI Robomaster S1, autonomní autíčka na platformě nVidia JetSon Nano, dron RYZE Tello a spousta dalšího. Svoje projekty můžete vyzkoušet na nejrůznějších soutěžích, například Robotický den MFF UK, Robotic Arena ve Wroclawi nebo prezentovat například na veletrhu kutilů Maker Faire v Praze nebo přehlídce Středoškolské odborné činnosti.

Další informace a reportáže z různých akcí kroužku na http://www.gymnachod.cz/pro-rodice/studentske-aktivity/roboticky-krouzek/, dotazy: RNDr. Jan Preclík (preclik@gymnachod.cz), kabinet IKT, 1. patro

Kroužek 3D tisku a modelování

Zjistíte, jak vymodelovat nejrůznější tvary s využitím různých programů – od těch nejjednodušších pro naprosté začátečníky (TinkerCAD, SolidWorks for Kids) až po profesionální programy od firmy Autodesk (Fusion 360, Inventor). Po vytvoření projektu můžete i získat mezinárodní certifikát firmy Autodesk. Dále se naučíte ovládat jednu z našich 3D tiskárem a vytisknete spoustu věcí, a třeba i barevně.

Další informace a reportáže z různých akcí kroužku na http://www.gymnachod.cz/pro-rodice/studentske-aktivity/krouzek-3d-tisku/, dotazy: Ing. Dalibor Vích (vich@gymnachod.cz), dveře vedle kopírky s nápisem Ekonom

 

Konstruktérský a modelářský kroužek

Baví tě stavět, modelovat, něco vytvářet nebo si jen hrát a závodit? Na kroužku si budeš moci hrát s nejrůznějšími modely – od dálkově ovládaných aut kategorie MiniZ (máme i profesionální závodní dráhu, na které se parádně jezdí) přes venkovní terénní i silniční auta v měřítku 1:10 až po nejrůznější robotické hračky (DJI RoboMaster, RYZE Tello, robotické koule Sphero a další…). Některé modely můžeš ovládat i přes FPV brýle z vlastního pohledu. 

Můžeš ale i stavět, například robotickou ruku, továrnu na stole, inteligentní dům a spoustu dalšího. Také můžeš využít 3D tiskárny, CNC frézku, vyřezávací plotter nebo gravírovací/řezací laser pro svoje projekty.

Další informace a reportáže z různých akcí kroužku na http://www.gymnachod.cz/pro-rodice/studentske-aktivity/modelarsky-krouzek/, dotazy: RNDr. Jan Preclík (preclik@gymnachod.cz), Mgr. Zdeněk Rozinek (rozinek@gymnachod.cz), kabinet IKT, 1. patro